raty przez internet leasing przez internet
Aranżacja jadalni ze stołem – jaki stół wybrać?

Aranżacja jadalni ze stołem – jaki stół wybrać?

Stół prostokątny do jadalni

Jeżeli zastanawiasz się jaki rozmiar stołu wybrać, zacznij od odpowiedzi na pytanie ile osób będzie przy nim jadać na co dzień, a ile od święta. Ważne jest także czy wszyscy mają siedzieć naprzeciw siebie, czy są przewidziane miejsce także u szczytu stołu. Od tych ustaleń uzależniony będzie rozmiar stołu jak i fakt, czy potrzebny jest stół rozkładany czy nierozkładany. Standardowo, dla jednej osoby zasiadającej przy stole, należy przygotować miejsce na 60 centymetrów szerokości oraz 40 centymetrów głębokości. Minimalna wielkość prostokątnego stołu dla 4 osób zasiadających naprzeciw siebie to 120 cm x 80 cm. Należy zauważyć, że przy takim rozmiarze stołu, nie pozostaje wolne miejsce do serwowania potraw. Standardowo jednak oferowane w sklepach stoły posiadają szerokość 90 centymetrów i właśnie taki stół warto wybrać.

Prostokątny stół to trafny wybór do mniejszych jak i większych pomieszczeń. Dobrze prezentuje się ustawiony w dowolnym miejscu, zarówno po środku pokoju jak i w jego narożniku. Dzięki różnorodności dostępnych modeli możemy śmiało wybierać pomiędzy stołami na czterech nogach usytuowanych w narożnikach, po środku lub tymi na ozdobnej nodze centralnej.

Drewniany stół Lagos dla 4 osób to doskonały wybór do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, modernistycznym jak i industrialnym. Dzięki odpowiednio dobranym krzesłom i dodatkom łatwo dopasujesz ten mebel do wybranego przez siebie stylu. Wykonany z egzotycznego drewna Sheesham stół cechuje się dużą twardością i odpornością na wilgoć. Jest to szczególnie ważne przy dzieciach. Wymiar 120 cm x 80 cm oferuje komfortową powierzchnię dla maksymalnie 4 osób, które swobodnie mogą zasiąść naprzeciwko siebie.

Nowoczesny stół rozkładany Nicolo będzie dobrym wyborem dla 4 – 8 osób. Dzięki centralnej nodze nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasiąść przy nim w dowolnej konfiguracji. Nicolo oferuje blat o wymiarach 140 cm x 90 przed rozłożeniem, i 180 cm x 90 cm po rozłożeniu. Jest to idealny wybór dla 4-osobowej rodziny, która często przyjmuje gości i szuka niezwykle designerskiego stołu do jadalni.

Elegancki stół dla 8 osób Gloria sprawdzi się w każdej nowoczesnej aranżacji. Jest to doskonały wybór dla dwóch osób zasiadających u szczytu stołu i 6 po jego bokach. Odpowiednio dobrane krzesła podkreślą elegancki styl aranżacji jadalni. Aby uzyskać nowoczesny klimat, wybierz krzesła Vienna o prostym oparciu. Z kolei krzesła z oparciem owalnym nadadzą całości stylistykę glamour. Ciekawym wyborem będą dwa krzesła z podłokietnikami ustawione u szczytu stołu oraz sześć bez podłokietników po jego dłuższych bokach.

Liczba osób, a minimalne wymiary prostokątnego stołu

Prostokątny stół dla 4 osób: 120 cm x 80 cm

Prostokątny stół dla 6 osób: 160 cm x 90 cm

Prostokątny stół dla 8 osób: 180 cm x 90 cm

Prostokątny stół dla 10 osób: 240 cm x 100 cm

Prostokątny stół dla 12 osób: 300 cm x 100 cm

1.jpg 2.jpg 4.jpg
# #

Okrągły stół do jadalni

Okrągły stół, wbrew pozorom, wymaga więcej miejsca w pomieszczeniu niż jego prostokątny odpowiednik. Okrągłego stołu nie ustawimy bowiem w narożniku czy pod ścianą, a wciśnięty w kąt prezentuje się niekorzystnie. Ponad to, korzystanie z okrągłego stołu ustawionego w narożniku nie będzie komfortowe. Decydując się na stół okrągły do jadalni, warto ustawić go pośrodku pomieszczenia. Niekwestionowaną zaletą okrągłego stołu jest „równość” zasiadających przy nim osób, z których każda ma tyle samo miejsca i dogodny dostęp do potraw. Dodatkowym atutem jest łatwiejsza komunikacja z biesiadującymi sąsiadami.

Okrągły stół Round 100cm w kolorze czarnym to ciekawa propozycja do nowoczesnych wnętrz w stylu modernistycznym lub glamour. Ciemny kolor z pewnością będzie przyciągać uwagę, warto więc zestawić ten model z równie designerskimi krzesłami np. Hilo.

Stół okrągły DTW będzie doskonałym wyborem do jadalni w skandynawskim stylu. Średnica blatu 120 cm oferuje komfortową ilość miejsca dla 6 osób, a zestawienie bieli i naturalnego odcienia drewna prezentuje się bardzo stylowo. Do stołu DTW warto dobrać krzesła na drewnianych nogach Ecco Premium lub nieco odważniejszy model Foggi.

Warto pamiętać, że nie tylko stoły prostokątne występują w wersji rozkładanej. W ofercie salonu meblowego Zona-Design znajdziemy designerskie stoły rozkładane zarówno prostokątne jak i okrągłe.

Okrągły stół rozkładany Luna to propozycja dla 4 – 7 osób. Inspirowany szpulą na kable z pewnością przykuje uwagę zwolenników recyklingu i miłośników stylu industrialnego.

Stół rozkładany okrągły Waris to nowoczesny i elegancki stół łączący w sobie biel, szkło i szczotkowaną stal. W nowocześnie urządzonej jadalni będzie prezentować się wprost idealnie. Złożona wersja śmiało pomieści 6 osób, a rozłożona 8. Jest to bardzo dobry wybór dla dużej rodziny.

Liczba osób, a minimalne wymiary okrągłego stołu:

Okrągły stół dla 3 osób: średnica 90 cm

Okrągły stół dla 4 osób: średnica 100 cm

Okrągły stół dla 6 osób: średnica 120 cm

Okrągły stół dla 8 osób: średnica 160 cm

Okrągły stół dla 10 osób: średnica 180 cm

1.jpg 2.jpg 4.jpg
1.jpg1.jpg 2.jpg 4.jpg

Komentarze