raty przez internet leasing przez internet

Filtruj według

Cena
Marka
Kolory
F I L T R Y

Materace do sypialni

Głęboki, regenerujący sen jest konieczny do codziennego funkcjonowania. Odpowiednio dobrany materac zapewni komfort oraz wygodę podczas codziennego snu oraz w trakcie popołudniowej drzemki. Wybierając meble do sypialni, warto poświęcić kilka chwil nad doborem odpowiedniego materaca do łóżka. W ofercie naszego sklepu prezentujemy wygodne materace do sypialni. Oferowane materace sypialniane stworzone są przez wiodących producentów. Zapewniają wygodny odpoczynek oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa. 


Najlepsze materace do sypialni

Dobry materac do sypialni to taki, który przede wszystkim zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu. Twardość materaca powinna być dobrana do wagi oraz wzrostu użytkownika. Obecnie, oferowane są różnorodne materace do łóżek sypialnianych. Na rynku są bowiem materace piankowe, sprężynowe oraz lateksowe. Każdy cechuje się zróżnicowanymi właściwościami, a wybór odpowiedniego uzależniony jest od osobistych preferencji lub zaleceń specjalisty (np. w przypadku wady postawy). Odpowiedź na pytanie „jaki materac wybrać do sypialni?” jest więc bardzo indywidualna. 

Materac do sypialni sprężynowy dostosowuje się do kształtu ciała dzięki dużej liczbie niezależnych sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszeniach. W zależności od nacisku punktowego, materac ugina się mniej lub bardziej, oferując wiele punktów podparcia. Im więcej sprężyn, tym materac lepiej dostosowuje się do kształtu ciała. Polecany jest w szczególności śpiącym na boku. 

Materace piankowe dopasowują się poprzez absorbcję ciepła. W zależności od temperatury, materac ugina się, dopasowując do kształtu ciała. Materace tego typu polecane są osobom śpiącym na wznak lub często zmieniającym pozycję podczas snu.